🍿 Gdzie obejrzeć cały film Nomadland 2021 online?

Aktualnie ogląda: 59 osób

Źródła 0 Wyświetleń

  • Zobacz trailer
  • nomadland 2021 online
Nomadland 2021

Nomadland 2021

Dec. 26, 2020USA108 Min.R
Twoja ocena: 0
5 1 głos

Streszczenie

Gdzie obejrzeć cały film Nomadland online?

Produkcja Nomadland określana jest jako najlepszy film minionego roku. Całość została oparta oczywiście o reportaż niejakiej Jessiki Bruder, a mówi on o pewnej kobiecie, która w wieku sześćdziesięciu lat stwierdza, że oprze swoje życie o wędrówkę. W skrócie planuje poświęcić resztę swojej egzystencji na życie współczesnego nomady. Niepewność – słowo, które każdy widz będzie miał z tyłu głowy oglądając cały film Nomadland. Dlaczego? Ponieważ główna bohaterka, czyli sześćdziesięciokilkuletnia Fern również jest bardzo niepewna. Całe swoje dorosłe życie spędzała w Nevadzie, w miasteczku, które było przeznaczone dla pracowników tamtejszej fabryki.

Jednak w roku 2011 cały zakład zamknięto, a co za tym idzie, miasteczko Empire z dnia na dzień traciło mieszkańców. Wdowa, jaką jest Fern musiała znaleźć zupełnie inny sposób na życie. Kobieta grana przez Frances McDormand nie ma tak naprawdę do czego, ani do kogo wracać. Jest ona, jak wcześniej zostało wspomniane, wdową. Nie ma również dzieci ani bliskiej rodziny. Jedyne, co jej pozostaje to spakować swoje najpotrzebniejsze rzeczy do białego vana i wyruszyć. Wyrusza ona w podróż swojego życia. Przed nią wyzwania związane z dorywczymi pracami, czy też całkowicie nowym stylem życia. Nie zabraknie także niespodziewanych spotkań i mnóstwa przygód, które czekają na główną bohaterkę filmu Nomadland online pl.

Historia opisana w Nomadland pl jest niesamowita!

nomadland-caly-filmCałą historię opisaną w tej wspaniałej produkcji podkreśla fakt, że bazuje ona na prawdziwych wydarzeniach. Całość opisała Jessica Bruder, która na swoim koncie ma dziesiątki podobnych przypadków, jednak ten okazał się godny swojej ekranizacji. Film Nomadland powstał więc na podstawie książki „Nomadland: Surviving America in the Twenty-First Century”. Okazuje się, że wszelkie prawa do filmu wykupiła McDormand, która już od lat fascynuje się wolnością oraz życiem współczesnych XXI-wiecznych nomadów.

W tym momencie warto również wspomnieć o postaci, jaką jest Zhao – mówiło się o niej w przypadku nadchodzącej megaprodukcji „Eternals”. Reżyserka pochodząca z Pekinu już od dawna utożsamiana jest ze zmianami, które dzieją się na naszych oczach w przemyśle filmowym. To jej przypisuje się takie cechy, jak otwartość na kobiety, czy też osoby niebiałe odpowiedzialne za różne produkcje „od podszewki”. Z nią jest tak, jak z Ryanem Cooglerem (znanym z hitu „Czarna Pantera”). Od zwykłej, malutkiej, praktycznie nic nieznaczącej osoby doszła do sławy i aktualnie odpowiada za hity studia Marvel. Nie zapominajmy o fakcie, że cały film Nomadland online powstawał tak naprawdę w ukryciu. Nie było wiadomo, że tak wielka produkcja zaszczyci nas swoją obecnością na wielkim ekranie już w 2021 roku. Podczas przeglądania kalendarza premier nie dało się natknąć na Nomadland, ponieważ reżyserzy ukrywali ten projekt przed szerszą publiką.

Główna bohaterka wcale nie jest gwiazdą?

nomadland-dubbing-plJednak nie można na tym etapie porównywać i zestawiać ze sobą filmu Eternals oraz Nomadland. W przypadku tej pierwszej produkcji studia Marvel budżet opiewa na 200 milionów dolarów. W przypadku filmu o życiu wdowy Fern jest to zaledwie mała część tego, czyli 6 milionów. Kolejną, wartą poruszenia kwestią jest fakt, że w Eternals niemalże roi się od gwiazd, które wszyscy znamy i kojarzymy. Mowa tutaj o takich nazwiskach, jak Angelina Jolie, czy Kit Harington. Natomiast w Nomadland online do głównej roli wzięto McDormand, która – fakt – jest cienioną postacią w świecie kinematografii, ale unika sławy i statusu celebrytki, czy też wielkiej gwiazdy.

Cóż, może się to diametralnie zmienić, zważając na fakt, ile osób czeka na premierę tego hitu. Wracając jednak do obsady – w roli drugoplanowej zobaczymy Davida Strathairna, znanego z „Good Night and Good Luck”. Jednak czym byłby film o nomadach bez prawdziwych nomadów. I tym sposobem docieramy do osób takich, jak Linda May, czy Bob Wells, którzy nie są aktorami, a zwykłymi amatorami. Jednakże to właśnie te postacie mogą dodać całej produkcji niezłego klimatu i wznieść go na wyższy poziom. W końcu chodzi tutaj o autentyczne przekazanie historii, która została opisana w książce.

Piękne krajobrazy i ujęcia natury

nomadland-film-onlineNie można jednak zapomnieć o tym, co jesteśmy w stanie dostrzec już na zwiastunie produkcji Nomadland online. Natura – jej piękno i majestat wręcz zapierają dech w piersiach, a trzeba brać pod uwagę, że twórcy nie chcieli zapewne przedstawiać wszystkich swoich najlepszych scen już w zwiastunie. To właśnie dzięki ujęciom natury możemy zatrzymać się na chwilę i zwrócić uwagę na rzeczy, które na pierwszy rzut oka mogłyby wydawać się nieistotne. Takie malutkie szczegóły, jak strata pracy, czy też choroba to bardzo trudne czynniki, które dla większości ludzi są czymś „nie do przeskoczenia”. Jednak to właśnie te elementy w większości filmów przedstawiane są jako błahe, a przecież nie o to chodzi. I właśnie ten fakt zmienia cały film Nomadland. Film został tak dobrze wyreżyserowany, że widz zwraca uwagę nawet na te (na pierwszy rzut oka) nieznaczące elementy.

Film trwa półtorej godziny, co może wydawać się nudzące. Jednak Zhao przemyślała cały scenariusz i nie ma momentu, w którym człowiek się nudzi. Historia jest tak dobrze opisana, że cały czas zastanawiamy się, co wydarzy się w kolejnych scenach. Cały czas czekamy na zobaczenie nowych scen, w których uczestniczą nie tylko aktorzy, ale też piękne krajobrazy i natura. Główną bohaterkę cechuje odwaga, wiara w siebie, siła i chęć zmian. W XXI-wiecznym świecie świat tak pędzi do przodu, że nie mamy czasu zatrzymać się i docenić chwili. Takie właśnie myślenie może zmienić film Nomadland.

 

Nomadland 2021
Nomadland 2021
Nomadland 2021
Nomadland 2021
Oryginalny tytuł Nomadland
Ocena IMDb 7.6 31,184 głosów
Ocena TMDb 7.6 315 głosów
Udostępniono0

Podobne tytuły

The Empty Man
Minari
Diuna
Cherry: Niewinność utracona
Śmierć na Nilu
Proceder
Enola Holmes
Obiecująca. Młoda. Kobieta.
Ślicznotki
After 2019
Tajniak
Zenek
Komentarze (45)
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Załaduj pozostałe komentarze... (31)