Ruchomy chaos | Cały film | Online

  • film

Streszczenie

Gdzie oglądać cały film Ruchomy Chaos online?

Nowy film Douga Limana jest zwieńczeniem czteroletniej pracy z miłością. Film oparty jest na trylogii Ruchomy Chaos Patricka Nessa i adaptuje pierwszą książkę z serii, The Knife of Never Letting Go. Jako fanka książek byłam podekscytowana tym, jak ta historia rozegra się na dużym ekranie kina.

Akcja Ruchomy Chaos online rozgrywa się na obcej planecie, znanej jako „Nowy Świat”, którą ludzie pokonali. Prentisstown, rządzone przez skorumpowanego burmistrza (Mads Mikkelsen), to męska kultura, w której myśli każdego mężczyzny są widoczne i słyszalne w tak zwanym „hałasie”. Na świecie nie ma kobiet, ponieważ rzekomo zostały one zabite podczas walki z rdzennym gatunkiem. Jednak kiedy Todd Hewitt (Tom Holland), najmłodsze dziecko w mieście, odkrywa tajemniczy statek kosmiczny, poznaje Violę (Daisy Ridley), jedyną ocalałą z katastrofy i pierwszą dziewczynę, którą Todd kiedykolwiek widział.

Kiedy Todd mówi burmistrzowi o statku, Viola staje się jego bezpośrednim celem. Jedynym sposobem na przetrwanie na tyle długo, by wysłać sygnał na swój macierzysty statek, jest połączenie sił z Toddem i ucieczka z miasta.

Świetna produkcja ze świetnymi aktorami w rolach głównych

ruchomy-chaos-caly-filmJeśli byliście fanami dystopijnych franczyz, cały film Ruchomy Chaos na pewno przywoła wspomnienia. Po tylu latach wejście w minioną epokę kina brzmi jak sen gorączkowy, jednak nie został on zrealizowany zbyt dobrze. Lionsgate w pewnym momencie nazwało ten film „niewydawalnym”. O, nie. Po tej łamiącej serce uwadze Liman zebrał obsadę i ekipę na obszerne ponowne nagrywki w 2019 roku, które były boleśnie widoczne w filmie. Nie obyło się bez problemów z tempem – historia momentami sprawiała wrażenie pospiesznej, szczególnie w ostatnim akcie. Tak wiele działo się naraz, a wszystko działo się zbyt szybko, co nie było dobrym rozwiązaniem. Co więcej, niektóre z najważniejszych momentów filmu były antyklimatyczne. Jedna z najbardziej satysfakcjonujących scen w książce okazała się totalnym niewypałem w filmie.

Kluczową kwestią sporną w filmie Ruchomy Chaos online jest fakt, że fabuła celowo promuje seksizm. To oczywiste, że kiedy pojawia się Viola, mężczyźni czują się zagrożeni i chcą się jej pozbyć. Na początku, pojawienie się kobiety w mieście pełnym mężczyzn, którzy nie widzieli kobiety od lat, jeśli w ogóle, jest niepokojące. Jednak żaden z nich nie jest szczególnie odpychający. Widoczne zadurzenie Todda (Tom Holland) w Violi to młodzieńcza miłość – chce ją tylko pocałować i powiedzieć, jaka jest piękna. Jakie to urocze. A oto dobre wieści. Szłam na ten film z niewielkimi nadziejami, ale byłam mile zaskoczona efektem końcowym. Nie jest tak źle jak się spodziewałam, co jest plusem. Każdy z aktorów filmu Ruchomy Chaos online zagrał świetnie, szczególnie Mikkelsen, Holland i Ridley. Dali z siebie wszystko, a to wszystko, na co można było liczyć. W moim odczuciu ich portrety były książkowo poprawne. Inne aspekty filmu są jednak mniej atrakcyjne.

Czy możemy oczekiwać kolejnych części filmu Ruchomy Chaos?

ruchomy-chaos-onlinePrzedstawienie „Szumu” było interesujące. Tak, to może być frustrujące w niektórych momentach; niemniej jednak, tak właśnie ma być, więc myślę, że wszyscy wykonali fantastyczną robotę przy przedstawieniu. W tym filmie nie ma zbyt wiele różnorodności; obsada składa się głównie z białych mężczyzn, z okazjonalną kobietą lub osobą kolorową wrzuconą na dobrą sprawę. Tak, główna bohaterka jest kobietą, ale to nie usprawiedliwia faktu, że ten film nie przedstawia prawidłowo równości i inkluzywności w przemyśle filmowym.

Bardzo chciałabym zobaczyć resztę trylogii Ruchomego Chaosu na dużym ekranie, ale wątpię, do tego dojdzie. Wszystko zależy od tego, czy ten film online okaże się komercyjnym sukcesem i czy Lionsgate i obsada zechcą powrócić po więcej.

Ruchomy chaos
Ruchomy chaos
Ruchomy chaos
Ruchomy chaos
Ruchomy chaos
Ruchomy chaos
Ruchomy chaos
Ruchomy chaos
Ruchomy chaos
Ruchomy chaos
Oryginalny tytuł Chaos Walking
Ocena IMDb 5.7 53,451 głosów
Ocena TMDb 7.4 407 głosów

Reżyser

Doug Liman
Reżyser

Obsada

Tom Holland isTodd Hewitt
Todd Hewitt
Daisy Ridley isViola Eade
Viola Eade
Mads Mikkelsen isMayor David Prentiss
Mayor David Prentiss
Kurt Sutter isCillian Boyd
Cillian Boyd
Bethany Anne Lind isKaryssa Hewitt
Karyssa Hewitt
Nick Jonas isDavy Prentiss Jr.
Davy Prentiss Jr.
Udostępniono0

Podobne tytuły

2012
Szybcy i wściekli 7
Transformers: Przebudzenie bestii
Pingwiny z Madagaskaru
Avatar 2 (Istota Wody)
Thunder Force
Pinokio
Black Bits
Spider-Man: Poprzez multiwersum
Harry Potter i więzień Azkabanu
Interstellar
Wojownicze Żółwie Ninja

Komentarze

aniulsaaa
18 minut temu
Filmu takiego jak ten brakowało zdecydowanie na rynku
Lubię6
Nie lubię
jaga_rosik96
21 minut temu
Szybka rejestracja, 2 minutki i z głowy 😂
Lubię16
Nie lubię
cantmake0
39 minut temu
dla zabicia czasu może być, nie ma dramatu
Lubię9
Nie lubię
LowerPhase
2 godziny temu
film wprost świetny 💪💪
Lubię14
Nie lubię
tigerbonzoXD
12 godzin temu
jak wam się strona nie ładuje to odświeżcie i działa - ja musiałem parę razy na nowo stronę otwierać
Lubię41
Nie lubię
WroooobelekPL
1 dzień temu
Film serio ciekawy, polecam każdemu i dobrze, że tu go wyszukałam bez większych problemów
Lubię4
Nie lubię
chleb_z_auchana
1 dzień temu
Rejestracja dosłownie zajęła mi parę minut, a wybór filmów do wyszukania przeogromny
Lubię13
Nie lubię
Krytykfilmowy
2 dni temu
Działa na telefonie.
Lubię13
Nie lubię
Zeno666
2 dni temu
O co wam chodzi z ta rejestracja? Jak sie zarejestrujecie to macie dostep do wszystkiego naet jak serwery sa przeciazone wiec warto xD
Lubię73
Nie lubię
mowmiprezesie
3 dni temu
potwierdzam dla niedowiarków - można wyszukiwać większość (bo nie wszystkie ofc) filmów po rejestracji bez problemów i ograniczeń że serwery zajęte
Lubię32
Nie lubię
777DeathNote777
3 dni temu
No i to rozumiem. Player bez zacinania, a film to jeden z lepszych jakie widziałem
Lubię12
Nie lubię
Kar0lcia
3 dni temu
Będzie oglądane 🤭👐
Lubię1
Nie lubię
NieWiemJakiNick
5 dni temu
Dzięki ! 🤌🤌🤌
Lubię0
Nie lubię

Dodaj komentarz