Space Sweepers - oglądaj online

Aktualnie ogląda: 64 osób

Źródła 0 Wyświetleń

  • film
Space Sweepers

Space Sweepers

Feb. 05, 2021South Korea136 Min.TV-MA
Twoja ocena: 0
5 1 głos

Streszczenie

Gdzie obejrzeć cały film Space Sweepers 2021 online?

Po roku bez wielkich hitów kinowych, Space Sweepers online Jo Sung-hee to powiew świeżego powietrza. Nie jest to film bez wad. nie jest też szczególnie przełomowy. Jednak ta przygodowa science-fiction – okrzyknięta „pierwszym koreańskim kosmicznym blockbusterem” jest zdecydowanie zabawna. Z żywymi występami i imponującym CGI, i jest godnym zastępstwem dla nowych Gwiezdnych Wojen czy filmów Marvela. Jednak jego pojawienie się w roku niedostępności typowych kin nie jest jedyną rzeczą, która czyni go godnym uwagi.

space-sweepers-caly-film-2021W przeciwieństwie do niemal wszystkich filmów z tych dwóch zdecydowanie dominujących franczyz, cały film Space Sweepers opiewa w Azjatów. Głównymi bohaterami jest załoga Koreańczyków. Film jest jednym z nielicznych, która nie zakłada, że angielski stał się w jakiś sposób językiem uniwersalnym. W filmie pojawiają się fragmenty angielskich dialogów, ale rywalizujące ze sobą gangi, z którymi stykają się nasi bohaterowie, są różnej narodowości, od Francuzów, przez Brazylijczyków, po Chińczyków, i wszyscy mówią własnymi językami. Jednak wczesna scena filmu pokazuje, że urządzenia tłumaczące są tak powszechne, że wszyscy mogą się zrozumieć bez problemu.

Bariera językowa w filmie nie przeszkadza

Jednak poza zlikwidowaniem bariery językowej, przyszłość wydaje się ponura. W wersji Space Sweepers z 2092 roku, Ziemia stała się tak zanieczyszczona, że prawie nie nadaje się do zamieszkania. Najbogatsi mieszkańcy planety uciekli do Edenu, kolonii zbudowanej przez megakorporację UTS i działającej na orbicie Ziemi. Wędrowne zespoły „kosmicznych zamiataczy” – czyli padlinożerców, którzy zbierają i sprzedają kosmiczne śmieci – zarabiają na życie pomiędzy tymi dwoma planetami. Tae-ho (Song Joong-ki), kapitan Jang (Kim Tae-ri), Tiger Park (Jin Seon-kyu) i robot Bubs (kreacja CGI, której głosu użyczył Yoo Hae-jin) tworzą jedną z wielu zgranych ekip walczących o przetrwanie, ale ich losy zmieniają się, gdy odkrywają pasażera na gapę na swoim statku.

Młoda dziewczyna o imieniu Dorothy (Park Ye-rin), podobno jest androidem (i nie chodzi tutaj o system!), którego ciało mieści bombę atomową, jest poszukiwana zarówno przez UTS i klan terrorystów znany jako Black Foxes. Każdy członek oddziału chce coś, co można kupić tylko za pieniądze, na przykład, Bubs chce kosmetycznego uaktualnienia, aby wyglądać bardziej ludzko.

Jaka jest fabuła filmu Space Sweepers online?

space-sweepers-onlinePoszczególne elementy fabuły nie są szczególnie zaskakujące. oczywiście nasi bohaterowie pokochają Dorothy, i oczywiście groźny prezes UTS (Richard Armitage), bogaty, biały Anglik, nie jest tak altruistyczny, za jakiego się podaje. Jednakże wielokulturowy charakter świata filmu, który nigdy nie wydaje się nużący czy pełen samozadowolenia, w znacznym stopniu odświeża nawet najstarsze klisze gatunku.

Podobnie jak w przypadku innych zagranicznych produkcji Netflixa – Lupin, czy Demon Slayer – wyróżnia się tym, co wnosi do stołu, a czego nie można tak łatwo znaleźć w większości mainstreamowych zachodnich mediów. Space Sweepers 2021 może po prostu wydawać się  troszkę inne. Fakt, że bohaterowie są w zasadzie kreskówkowi, nie jest zbyt dużym problemem. Biorąc pod uwagę z natury kreskówkowy charakter opowiadanej historii, a aktorzy grają godnie. Tiger Park wyróżnia się – kiedy Dorothy po raz pierwszy nazywa go „wujek”, jego twardy charakter niemal natychmiast topnieje. Z kolei Bubs, to cud technologii motion capture, a także, jak na ironię, jedna z najbardziej rozbudowanych postaci filmu. Głos Bubsa jest męski, ale „skóra”, którą Bubs pragnie kupić (tzn. sposób, w jaki android chce być postrzegany) są żeńskie. W skrócie – chce być kobietą.

To pragnienie nigdy nie jest przedstawione jako dziwaczne, ani nawet szczególnie godne uwagi w jakikolwiek sposób. Po prostu jest, co, choć może się to wydawać dziwne, jest jednym małym krokiem w kierunku reprezentacji transseksualistów i prawdopodobnie ogromnym krokiem w kierunku przebojowych filmów z każdego kraju.

Space Sweepers
Space Sweepers
Space Sweepers
Space Sweepers
Space Sweepers
Space Sweepers
Space Sweepers
Space Sweepers
Space Sweepers
Oryginalny tytuł 승리호
Ocena IMDb 6.6 16,708 głosów
Ocena TMDb 7.2 490 głosów

Reżyser

Jo Sung-hee
Reżyser

Obsada

Udostępniono0

Podobne tytuły

Obraz pożądania
Obiecująca. Młoda. Kobieta.
Cherry: Niewinność utracona
Saint Maud
Wesele
Połączeni
Tajemniczy ogród
Battlefield 2025
Psy 3: W imię zasad
Kapitan Marvel
Śmierć na Nilu
Monsters of Man
Komentarze (45)
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Załaduj pozostałe komentarze... (31)