Sweat | Cały film | Online

  • film

Streszczenie

Gdzie oglądać cały film Sweat online?

Film Sweat to kolejny, po sympatycznie zaakceptowanym przez opinię „Intruzie”, film niestarego szwedzkiego realizatora i scenarzysty, absolwenta Państwowej Łódzkiej Szkoły Filmowej – Magnusa von Horna. Tym razem, w ramach polsko-szwedzkiej współprodukcji, powstaje głęboki film. Za pomocą historii influencerki i kolorowego świata fitness relacjonuje on poruszającą historię o szukaniu swojej tożsamości.

Kto wypatruje filmu, który wnikliwie odtwarza mechanizmy działające w świecie mediów społecznościowych albo wyjawia, jak wygląda sektor fitness w Polsce, tego cały film Sweat może trochę rozczarować. W moim odczuciu przecież nie o to chodziło reżyserowi. Główną bohaterką filmu jest Sylwia Zając – sława fitnessu, ożywiająca skojarzenia z Ewą Chodakowską czy Anną Lewandowską. To z nią spędzimy niemało dni, w ciągu jakich zobaczymy w prawdzie, jak indywidualną i zatraconą jest ona jednostką. Przeważająca ilość scen produkcji Sweat online pl to faktycznie monodramat, bohaterka dyskutuje w nich przez jej telefon, rozmawia ze swoim czworonożnym przyjacielem, czy utrwala swoją figurę na Instagram Stories. W ten sposób rozpropagowane zostają de facto dwie bohaterki. Pierwsza to samotna, szukająca ludzkiego ciepła dziewczyna, z kolei inna, to wiecznie uśmiechnięta sława branży fitness – odpowiednik szczęścia i dobrobytu. Ten być może nieskomplikowany kontrast jest bardzo uwidoczniony w filmie Sweat.

Sweat online w opcji VOD, do zobaczenia dla każdego chętnego

sweat-caly-filmAbsurdalnie, historia o pozbawionej intymności influncerce z Instagrama jest bardzo intymna i podczas tych zaledwie paru dób z nią spędzonych potrafimy dosłownie jej się przyjrzeć. W żadnej z granych ról Sylwia nie jest pokrętna, chociaż faktycznie nie da się rzec, kim naprawdę jest. To, jak gubi się, w szukaniu siebie powoduje, że jest nieco niewyrazista. Dla niektórych może wydać się to wadą. Mnie jednak w pełni nakłoniło do zobaczenia całej reszty filmu Sweat 2021. Oczywiście nie ma tutaj szału takiego, jak w wypadku After 3, lecz to zrozumiałe. W tym wędrowaniu nie pomagają jej, niestety, nieodczuwalni otaczający ją ludzie, którzy nagminnie ją używają do swoich własnych celów i nawet nie starają się jej pojąć.

Postacie drugoplanowe są dosyć jednolite. Jest to jednak zabieg świadomy, ponieważ tak muszą wyglądać ludzie otaczający osobę taką, jak główna bohaterka. Nie ma ona z nimi faktycznie żadnej relacji, nie jest z żadną związana. Ascetyzm realizatora powoduje, że historia jest bardzo prawdopodobna. Nie ma tu silnego dramatu, tylko wiele większych i mniejszych smutnych (a czasem wręcz okropnych) sytuacji. Mają one ogromne znaczenie w ciągu tych kilku dni i mieszczą się w zakresie realizmu życiowego. Tymże sposobem ma się przeczucie, że to nie nagrana dla wywołania emocji czy narady społecznej przypowieść wychowawcza, jednakże prawdziwy obrazek życia głównej bohaterki, w której wyobrażeniu odnaleźć może się wielu z oglądających film Sweat online (nawet jeśli nie mają kilkuset tysięcy followersów na Instagramie). Efekt ten zwielokrotnia klamrowa kompozycja filmu, które zaczyna się i kończy na dość podobnym treningu z fanami.

Film bardzo zaskakujący

sweat-film-onlineSilną stroną Sweat cały film jest jego jakość, zarówno w sferze języka, dialogów, jak i tego, co widzimy. W tej pierwszej Magnus von Horn stąpa po dosyć grząskim gruncie, używając nieco przerysowanego i bardzo obecnego języka. Według mnie jednak wychodzi z tego obronną ręką, w ogromnej mierze dzięki przekonywającej grze Magdy Koleśnik. Warto jednak zaaprobować sytuacje niespodziewane, biorąc pod uwagę to, skąd pochodzi reżyser. Poczucie ojczystych realiów i języka, jakim popisał się głównie w scenie imprezy urodzinowej rodzicielki Sylwii. Urokliwość, język i spór generacyjny tam ukazany są wyjęte z imienin bliskich cioci. Z odwrotnej strony, być może dzięki umiarowi, udaje mu się wyciągnąć na wierzch niepocieszoną prawdę o takich zgromadzeniach. Po zobaczeniu tej produkcji miałem jednak ochotę na coś z dawką niezłej akcji, więc przyszła pora na Godzilla vs Kong!

Sweat
Sweat
Sweat
Sweat
Oryginalny tytuł Sweat
Ocena IMDb 6.6 3,538 głosów
Ocena TMDb 6.5 5 głosów
Udostępniono0

Podobne tytuły

After 4. Bez siebie nie przetrwamy
Pinokio
Tajemniczy ogród
3096 Dni
Erotica 2022
Niedosyt
Interstellar
Tajniak
Ciche Miejsce 2
Sputnik
Nowe oblicze Greya
Mulan

Komentarze

aniulsaaa
18 minut temu
Filmu takiego jak ten brakowało zdecydowanie na rynku
Lubię6
Nie lubię
jaga_rosik96
21 minut temu
Szybka rejestracja, 2 minutki i z głowy 😂
Lubię16
Nie lubię
cantmake0
39 minut temu
dla zabicia czasu może być, nie ma dramatu
Lubię9
Nie lubię
LowerPhase
2 godziny temu
film wprost świetny 💪💪
Lubię14
Nie lubię
tigerbonzoXD
12 godzin temu
jak wam się strona nie ładuje to odświeżcie i działa - ja musiałem parę razy na nowo stronę otwierać
Lubię41
Nie lubię
WroooobelekPL
1 dzień temu
Film serio ciekawy, polecam każdemu i dobrze, że tu go wyszukałam bez większych problemów
Lubię4
Nie lubię
chleb_z_auchana
1 dzień temu
Rejestracja dosłownie zajęła mi parę minut, a wybór filmów do wyszukania przeogromny
Lubię13
Nie lubię
Krytykfilmowy
2 dni temu
Działa na telefonie.
Lubię13
Nie lubię
Zeno666
2 dni temu
O co wam chodzi z ta rejestracja? Jak sie zarejestrujecie to macie dostep do wszystkiego naet jak serwery sa przeciazone wiec warto xD
Lubię73
Nie lubię
mowmiprezesie
3 dni temu
potwierdzam dla niedowiarków - można wyszukiwać większość (bo nie wszystkie ofc) filmów po rejestracji bez problemów i ograniczeń że serwery zajęte
Lubię32
Nie lubię
777DeathNote777
3 dni temu
No i to rozumiem. Player bez zacinania, a film to jeden z lepszych jakie widziałem
Lubię12
Nie lubię
Kar0lcia
3 dni temu
Będzie oglądane 🤭👐
Lubię1
Nie lubię
NieWiemJakiNick
5 dni temu
Dzięki ! 🤌🤌🤌
Lubię0
Nie lubię

Dodaj komentarz