The Unholy - oglądaj online

Aktualnie ogląda: 84 osób

Źródła 0 Wyświetleń

  • film
The Unholy

The Unholy

Mar. 31, 2021USA99 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
6 1 głos

Streszczenie

Gdzie obejrzeć cały film The Unholy 2021 online?

Zhańbiony dziennikarz Gerry Fenn (Jeffrey Dean Morgan), badając sprawę „okaleczenia bydła” w małym miasteczku w Massachusetts, wpada na trop innej, większej historii, kiedy to głucha nastolatka widzi Matkę Boską w pniu najstraszniej wyglądającego drzewa na Ziemi. Trzęsąc się z religijnej ekstazy, dokonuje kilku cudownych uzdrowień. Kiedy wieść o tym się rozchodzi – dzięki opowieściom Fenna – jej małe miasteczko zamienia się we współczesne Lourdes. Ale czy Dziewica Maryja jest tym, za kogo się podaje? Oparty na powieści Jamesa Herberta „Shrine” z 1983 roku, The Unholy cały film to dość standardowy horror religijny, w sam raz na Wielki Piątek.

the-unholy-2021-onlineJest w nim kilka doskonałych „jump scare’ów”, których nie powstydziłby się sam Stephen King, ale jest w nim również coś sztampowego w wykonaniu. Elementy, które wyglądają raczej na naszkicowane niż wypełnione kolorem. Także powierzchowne zaciekawienie głównym tematem powieści Herberta: co się dzieje, gdy to, co nieświęte, przybiera postać świętego? „Gdziekolwiek idzie Bóg, tam prowadzi nieświęty” – mówi miejscowy ksiądz.

To prawda. Diabeł nie paraduje po mieście, chichocząc z niegodziwej radości. Diabeł jest zaklinaczem o łagodnym usposobieniu. The Unholy online pl nie ma być intensywny. Nawet jeśli pojawiają się przebłyski z tego zakresu, brak kontynuacji sprawia, że ogląda się go dość frustrująco.

Czy The Unholy 2021 będzie horrorowym hitem tego roku?

Fenn jest w rozsypce. Dziesięć lat temu zmyślił kilka historii podczas pracy w krajowej gazecie, został przyłapany i wygnany do swojego okropnego życia, w którym musi jeździć na długie dystanse, aby przeprowadzić wywiad z jakimś farmerem z urojeniami, który nie wie, że to logo Metalliki znajduje się na tylnej części ciała jego krowy.

Fenn jest nałogowym pijakiem o cynicznym uroku. Nie wydaje się być kandydatem do tego, by dać się oczarować dziwacznym fantazjom młodej dziewczyny o szepczącej, świecącej Matce Boskiej, ale jednak łyka je w całości. Dziewczyna, o której mowa, Alice (Cricket Brown), jest siostrzenicą miejscowego katolickiego księdza, ojca Hagena (William Sadler).

Alice jest głucha od urodzenia, ale po swojej wizji może słyszeć i mówić. To prawdziwy cud. Wkrótce wokół przerażającego dębu zaczynają gromadzić się tłumy ludzi, którzy mają nadzieję, że Alice ich uleczy. Alice i Fenn „zaprzyjaźniają się” (jest to jeden z niewielu niezbadanych aspektów filmu). Media zjeżdżają się do miasta, ale to Fenn otrzymuje „wyłączność” na wywiad z Alice. Ma przeczucie, że to będzie jego bilet powrotny do Big Time.

Troszkę tutaj niedorzeczności

the-unholy-caly-filmCzy to prawda? Może gdyby odkrył odpowiednik Pentagon Papers. Może dowody zbrodni wojennych lub natknął się na dawno zaginioną skrytkę zawierającą pamiętnik Adolfa Hitlera z czasów młodości, mógłby ponownie wejść do wielkiej ligi. Ale wywiad z szalonym nastolatkiem, który leczy ludzi na polu w Massachusetts? Nie mogłem przestać myśleć: „Wyjeżdża z miasta na całe tygodnie, zatrzymuje się w hotelu, dla internetowego magazynu, który płaci tylko 150 dolarów za artykuł. Nawet jeśli motel jest niedrogi, podróż kosztowałaby znacznie więcej niż 150 dolarów”.

Dniówki dla dziennikarzy już właściwie nie istnieją. Nie mówiąc o zarobkach. Jednakże to i tak trochę za dużo, zwłaszcza jak na opowieść o okaleczaniu bydła. Przyznaję, że The Unholy 2021 online nie ma być praktycznym przedstawieniem dzisiejszej ekonomii dla niezależnych dziennikarzy. Fakt, że byłem rozproszony przez filmowy portret dziennikarstwa świadczy o tym, że film nie jest w stanie utrzymać mojej uwagi.

Cały film The Unholy prezentuje się… no właśnie, jak

Zdjęcia Craiga Wrobleskiego w filmie The Unholy 2021 są nastrojowe, z niecentrycznymi kątami, zimową paletą barw i wizją miasta jako miejsca przerażającego, z przerażająco wyglądającymi kościołami, lasami i zaniedbanymi domami. Atmosfera jest niepokojąca sama w sobie. Jeffrey Dean Morgan jest zawsze fascynującym aktorem, a tutaj wypełnia niedopracowaną rolę z odcieniami rozczarowania i świadomością swoich licznych wad. Jednak nawet on nie jest w stanie nawiązać przyjaźni z Alice poprzez jedną rozmowę o muzyce. Oczekuje się, że ta relacha będzie miała znaczący, emocjonalny finał. Ten jednak nigdy nie nadchodzi.

Jeśli chodzi o to, że „Pani” (jak Alice odnosi się do Matki Boskiej) zaczyna polować na wątpiących, nienawidzących i sceptyków, Alice mówi, brzmiąc jak tyran: „Wątpliwość osłabia zaufanie”. „Wątpliwości prowadzą do potępienia”. Jej wuj angażuje do pomocy urzędników kościelnych, w tym biskupa (Cary Elwes, z trafnym bostońskim akcentem) i gorącego, niechlujnego monsiniora (Diogo Morgado), aby przyjrzeli się cudom, których dokonuje Alice. W międzyczasie jej sława wzrasta. Staje się „viralowa”. Zostaje również nazwana „influencerką”. W filmie The Unholy 2021 pojawia się kilka ujęć płaczących dziewcząt z całego kraju. Oglądają one na YouTube filmy z cudów dokonywanych przez Alicję.

The Unholy
The Unholy
The Unholy
The Unholy
The Unholy
The Unholy
The Unholy
Oryginalny tytuł The Unholy
Ocena IMDb 5.1 877 głosów
Ocena TMDb 6.5 27 głosów

Reżyser

Obsada

Cary Elwes isBishop Gyles
Bishop Gyles
Katie Aselton isDr. Natalie Gates
Dr. Natalie Gates
William Sadler isFather Hagan
Father Hagan
Christine Adams isMonica Slade
Monica Slade
Diogo Morgado isMonsignor Delgarde
Monsignor Delgarde
Marina Mazepa isMary Elnor
Mary Elnor
Celeste Oliva isLibrarian
Librarian
Udostępniono0

Podobne tytuły

The Conjuring: The Devil Made Me Do It
Saint Maud
Nowi mutanci
Sputnik
Battlefield 2025
The Empty Man
Wiedźmy 2020
Szkoła czarownic: Dziedzictwo
Komentarze (45)
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Załaduj pozostałe komentarze... (31)